پایان نامه تعیین ارتباط عوامل سازمانی با تولیدات علمی اعضای هیات علمی

  • خود باختگی

گروهی از مردم جهان در اثر تبلیغات کشورهای قدرتمند دچار باورهای غلطی گشته‌اند که نتیجه آن چیزی غیر از عقب ماندگی و فقر نیست. خود باختگی در برابر کشورهای توسعه یافته، یکی از باورهای نادرست می باشد. خود باختگان می‌پندارند که از نوآوری، نبوغ و استعداد بی‌بهره­اند و همیشه بایستی منتظر بمانند تا نظریه‌های علمی، اختراعات و اکتشافات کشورهای توسعه یافته به سمت کشورهای آنها سرازیر گردد. ناگفته پیداست این باور با واقعیت بسیار فاصله دارد و خودباوری و کوشش بسیاری از کشورهای توسعه یافته امروزی که تا نیم قرن پیش بسیار عقب افتاده بوده­اند دلیل بر این مدعاست (بهشتی، 1385).

 

 

2-1-4- علم سنجی

 

ریشه های علم سنجی یا مطالعه ریاضیاتی و کمی علم و فن آوری که تا حدود در برگیرنده کتاب سنجی و تحلیل اقتصادی علم نیز می گردد (دیوداتو[1]، 1994) به اوایل قرن 19 میلادی باز می گردد، زمانی که بعضی جنبه های کتابسنجی در حوزه هایی نظیر حقوق اعمال می گردید (شاپیرو[2]، 1999 نقل در ریسرج ترندز[3]، 2007). علم سنجی در طول دهه های گذشته تحت تاثیر بعضی وقایع و پیشرفت ها رشد کرده و به یک حوزه کاربردی گسترده و شناخته شده تبدیل شده می باشد. مانند رخداد های تاثیرگذار بر رشد و توسعه علم  سنجی می توان به معرفی ضریب تاثیر توسط گارفیلد[4] در 1995، انتشار نمایه استنادی علوم[5] در 1961، رشد و توسعه بانک های اطلاعاتی کتابشناختی در دهه های 1960و 1970، انتشار مجله ساینتومتریکس[6] در 1978، تاسیس انجمن بین المللی علم سنجی و اطلاع سنجی در 1993 و برگزاری همایش های دوسالانه، برخط شده نمایه استنادی علوم[7] در اواخر دهه 1990، تاسیس پایگاه اسکوپوس[8] در سال 2004 و کاربست روش های علم سنجی در سیاست­گذاری و تخصیص منابع مالی توسط دولت ها در حوزه پژوهش تصریح نمود ( ریسرچ ترندز، 2007).

1 Diodato

2 Shapiro

3 Research Trends

1 Eugene Garfield

2 Science Citation Index

3 Scientometrics

4 Science Citation Index

5 Scopus

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • تعیین اندازه تولیدات علمی- پژوهشی اعضای هیات علمی در 5 سال گذشته
  • تعیین ارتباط عوامل فردی با تولیدات علمی اعضای هیات علمی
  • تعیین ارتباط عوامل سازمانی با تولیدات علمی اعضای هیات علمی
  • تعیین ابزارها و مجراهای ارتباطی مورد بهره گیری اعضای هیات علمی برای کسب اطلاعات علمی
  • تعیین عوامل انگیزشی موثر بر تولیدات علمی اعضای هیات علمی
  • تعیین موانع موجود در راه تولیدات علمی و پژوهشی از دیدگاه اعضای هیات علمی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مطالعه عوامل موثر بر تولیدات علمی اعضای هیات علمی دارای مقاله های ISI و ISC در سال­های 1385-1389

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *