دانلود پایان نامه ارشد منابع مالی و کالبدی در آموزش فنی و حرفه ای

اهم چالشهای آموزش فنی و حرفه ای در ایران

از راهکارهای عمده برای توسعه­ی متوازن آموزش‌های فنی حرفه­ای و کاردانش پس از شناسایی بعضی چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو، می توان به جلب توجه مسئولین، مدیران و سیاستگذاران و رویکرد دنیای حاضر به این آموزش‌ها تصریح نمود. زیرا که در دنیای حاضر نقطه­ی حساس درمورد­ی حرفه آموزی، بازار کار می باشد که مستقیماً از کمبودهای مهارتی ناشی می گردد. پس انتظار می­رود برنامه­ریزی برای رشته­های فنی و حرفه­ای  به گونه­ای باشد که بتواند به گونه مؤثر منافع متقاضیان (جوانان، بیکاران) را دنبال نماید. (عطاران، 1390، ص 2)

– معضلات عمده سیستم آموزش فنی و حرفه ای ایران ناشی از عدم کیفیت و ارتباط برنامه های آموزش فنی و حرفه ای با نیازهای بازار کار، فقدان استاندارد ملی صلاحیت حرفه ای و عدم ارتباط آموزش های فنی و حرفه ای رسمی و غیر رسمی می باشد که این امر به پراکندگی مدیریت آموزش های فنی و حرفه ای در سطح کشور و ساختار نامنظم و از هم گسیخته آن، عدم پاسخگویی برنامه های آموزشی به بازار کار (یعنی طیف و دروس نامناسب برنامه آموزشی) و مکانیزم غیر موثر تضمین کیفیت کارایی خارجی و داخلی سیستم آموزش فنی و حرفه ای ایران در مقایسه با استانداردهای کشورهای با درآمد متوسط پایین برمی گردد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • بهره گیری از منابع مالی و کالبدی در آموزش فنی و حرفه ای چگونه می باشد ؟
  • ارزشیابی از عملکردآموزشی آموزش فنی و حرفه ای به چه صورت انجام می گیرد ؟
  • شیوه جذب، آماده سازی و ارتقاء نیروی انسانی در آموزش فنی و حرفه ای چگونه می باشد ؟
  • آموزش فنی و حرفه ای در برنامه های خود از چه نوع رویکردی برای آموزش و تدریس بهره می گیرد ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : امکان سنجی شکل گیری برنامه های آموزش فنی و حرفه ای رسمی در سند ملّی آموزش و پرورش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *