دانلود پایان نامه ارتباط دوران کودکی و نوع ارتباط با والدین در چرخه رشد با گرایش افراد به مواد مخدر

مدرسه:پس از کانون خانواده،مدرسه دومین سازمان اجتماعی می باشد که می­تواند در سازندگی شخصیت افراد ،سهم به سزایی داشته باشد،به ویژه وقتی پدران و مادران در برخورد با کودکان با شکست  مواجه شده باشند،مدارس بایستی بار سنگین تری را عهده دار شوند. آگاهی مربیان نسبت به اصول بهداشتی روانی باعث می گردد که کودکان در کلاس تشویق شوند و معضلات زندگی روزمره خود را حل کنند و تصورات خود را در زمینۀ زندگی اجتماعی به محک آزمایش بگذارند.اما اگر به اختلالات عاطفی توجهی نشوند و عوارضی بروز کند،غالبأ باعث ایجاد صدمات دایمی و ناسازگاری های فردی و اجتماعی می­گردد.(فرجاد به نقل از شاه نظری 1390)

جنبه های مختلفی از آموزش و تحصیلات مانند، عملکرد تحصیلی، پیشرفت تحصیلی و رفتارهای فرد در مدرسه با مصرف مواد و سایر رفتارهای ضد اجتماعی همایند می باشد.تعهد پایین که اغلب با رفتارهای ناسازگارانه در مدرسه، اخراج شدن از مدرسه و حاضر نشدن در کلاس نشان داده می شوند، خطر افزایش رفتارهای مشکل آفرین را به همراه دارد. تعهد نسبت به مدرسه معمولاً با دلبستگی به مدرسه و اینکه دانش آموز ارزش تحصیلات را چگونه ارزیابی می کند،بستگی دارد (جویسون به نقل از فودرگیل[1]،2008). اخراج از مدرسه و ترک آن در گذشته در مصرف کنندگان هروئین دو برابر بیشر از افراد به هنجار و سالم بوده می باشد.یکی از علت های اینکه عملکرد ضعیف در مدرسه  شکست در برابر انتطارات اجتماعی می باشد. مصرف مواد یکی از راههایی می باشد که فرد برای مقابله با ناکامی و نا امیدی ناشی از روبه رو نشدن با انتظارات اجتماعی و تأثیر پذیری به آن روی می دهد. موفقیت در تأثیر هایی همچون( اعضای خانواده،دانش آموز،کارمند و…) با سازگاری اجتماعی ارتباط دارد.در پژوهش(فودرگیل و همکاران،2008) به این نتیجه رسیده گردید که موفقیت در زمینه تحصیلی در مقطع های معینی به گونه معنی داری با مصرف مواد در آینده ارتباط دارد. اتمام کردن دبیرستان،خطر اختلالات بعدی در بزرگسالی را کاهش می دهد.

[1] .Fothergill

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • دوران کودکی و نوع ارتباط با والدین در چرخه رشد ( کودکی، نوجوانی) با گرایش افراد به مواد مخدر چه تاثیراتی دارد.
  • آیا علائق ، آرزوها و انتظارات افرادبا چرخه رشد در گرایش افراد به مواد در ارتباط می باشد.
  • آیا تحصیلات افراد و دوران مدرسه باگرایش افراد به مواد در ارتباط می باشد.
  • آیا بیماری ها در دوران کودکی و نوجوانی با گرایش افراد به مواد در ارتباط می باشد.
  • آیا روابط با دوستان باگرایش افراد به مواد در ارتباط می باشد.
  • آیا فقدان ها در دوران ها کودکی و نوجوانی با گرایش افراد به مواد در ارتباط می باشد.
  • آیا تجربه آسیب و غفلت در کودکی و نوجوانی با گرایش به اعتیاد در ارتباط می باشد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مطالعه ارتباط گرایش به اعتیاد با زندگی نامه و نوع ارتباط با والدین در چرخه رشد جوانان 20 تا 40   سال در شهرستان کرج

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *