دانلود پایان نامه آموزش زبان انگلیسی و عربی در دوره ی پیش دبستانی از نظر متخصصان تربیتی

  • سن آموزش نماز:

روایات این باب به دو قسمت تقسیم می شوند:

1.روایاتی که به ما دستور می دهند قبل از 7 سالگی شکل ظاهری نماز را به فرزندانمان بیاموزیم.

  1. روایاتی که به ما دستور می دهند از 7 سالگی فرزندانمان را به خواندن نماز امر کنیم.
  • سن آموزش قرآن:

در اینجا بایستی دو امر مورد مطالعه قرار گیرد:

  1. مقصود از آموزش قرآن چیست؟ در جواب دو احتمال هست: آموزش حفظ قرآن و آموزش روخوانی قرآن که با در نظر داشتن بعضی از روایات و شیوه متداول زمان ائمه ـ علیهم السّلام ـ آموزش حفظ و قرآن وجیه تر به نظر می آید.
  2. روایات سن خاصی را برای آموزش قرآن مشخص نکرده اند؛ پس بایستی بر همان محدوده سنی آموزش به گونه کلی (14 ـ 7) حمل نمود و هفت ساله دوم را سن آموزش قرآن دانست.
  • نتیجه :

همان گونه که دیدیم، اولاً آموزش قرآن، نماز و آموزه های دینی از نظر تربیت اسلامی قبل از سن آموزشگاهی (6 – 7 سالگی) شروع می گردد. ثانیاً آموزش و تربیت بایستی ضمن برنامه ای دقیق و بر اساس سن رشدی کودک انجام گردد. برنامه ای که در آن استعدادها و توانایی سنین کودکی در نظر گرفته شده می باشد. از این رو مفهوم روایات یاد شده این نیست که فرزند را تا هفت سالگی رها کنیم و کاری به آموزش و تربیت دینی او نداشته باشیم، بلکه در هفت ساله اول عمر، آموزش و پرورش دینی به شکل مدرسه ای که جنبه تحمیلی و آموزشگاهی دارند، نمی باشد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

الف . متخصصان تربیتی ، کارشناسان آموزشی و مربیان پیش از دبستان ، آموزش زبان خارجی را در دوره ی پیش از دبستان ضروری می دانند یا خیر ؟

ب . متخصصان تربیتی ، کارشناسان آموزشی و مربیان پیش از دبستان ، چه سنّی را برای آغاز آموزش زبان خارجی مناسب می دانند ؟

ج . متخصصان تربیتی ، کارشناسان آموزشی و مربیان پیش از دبستان ، چه روش های تدریسی را برای آموزش در این دوره پیشنهاد می کنند ؟

د . ضرورت آموزش زبان عربی ، سن مناسب برای آغاز این آموزش و روش مناسب برای این آموزش از دیدگاه آیات و روایات دینی چگونه می باشد ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مطالعه نظرات متخصصان تربیتی ، کارشناسان آموزشی و معلمان پیش دبستانی درمورد ی آموزش زبان انگلیسی و عربی در دوره ی پیش دبستانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *