8- صمیمیت اجتماعی-تفریحی[1]

نیاز به درگیرشدن و مشارکت در فعالیت‏ها و تجارب تفریحی و لذت بخش با همسر می‏باشد. به عنوان مثال صمیمیت اجتماعی- تفریحی این نوع فعالیت‏ها را در بر می‏گیرد: گفتن لطیفه و داستان‏های خنده دار، اظهار تجربه‏های روزانه و صحبت از فعالیت‏های روزمره، خوردن غذا و نوشیدنی، ورزش،  بازی، سرگرمی،  باغبانی، گذراندن تعطیلات و خیلی کارهای تفریحی دیگر.

9- صمیمیت زمانی[2]

به معنای آن می باشد که هر یک از زوجین چه مقدار تمایل دارند در فعالیت‏های صمیمانه برای همسر خود وقت صرف کند. البته اندازه زمان و نوع فعالیت‏هایی که فرد لازم دارد تا با شریک خود احساس صمیمیت داشته باشد، از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

صمیمیت یک فرآیند پویا و تعاملی مبتنی بر تکریم و اعتماد می باشد. پس همسران برای مطرح کردن عمیق‏ترین احساسات و افکار خود با یکدیگر بایستی احساس ایمنی کنند بدون این‏که از مورد قضاوت قرار گرفتن، ارزیابی شدن و مسخره شدن بترسند. در فرآیند صمیمیت، همسران بایستی اطمینان داشته باشند که طرف مقابل آن چیز که را که او افشا کرده می باشد به خوبی می‏فهمد و همچنین بایستی خیالش راحت باشد از این که طرف مقابل نیز همین مقدار برای او خودافشایی می‏کند. در چنین فضایی می باشد که صمیمیت رشد خواهد نمود. این نوع پذیرندگی و تقابل سالم ساختاری می باشد که روابط را به سطح عمیق‏تری از عشق و اعتماد رهنمون خواهد ساخت.

[1]– Social & Recreational intimacy

[2]– Temporal intimacy

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • آیا بین سبک های دلبستگی، سبک های پردازش هویت و ترس از صمیمیت ارتباط معناداری هست؟
  • آیا سبک‏های دلبستگی پیش بینی کننده ترس از صمیمیت می باشد؟
  • آیا سبک های پردازش هویت پیش بینی کننده ترس از صمیمیت می باشد؟
  • آیا الگوی پیش بینی ترس از صمیمیت بر اساس سبک‏های دلبستگی و سبک‏های هویت در دختران و پسران متفاوت می باشد؟
این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه عملکرد تحصیلی دانش آموزان عادی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : پیش‏ بینی ترس از صمیمیت، براساس سبک‏های دلبستگی و سبک‏های پردازش هویت در دانشجویان دختر و پسر

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید