2- بین سلامت روانی والدین دارای کودکان مرزی با والدین دارای کودکان عادی تفاوت هست.

3- بین خودکارآمدی والدین دارای کودکان مرزی با والدین دارای کودکان عادی تفاوت هست.

1-7 اظهار مفاهیم و اصطلاحات

تعریف مفهومی

خودکارآمدی:

باورهای شخصی درمورد قابلیت هایی برای سازماندهی و اجرا دوره های اقدام مورد نیاز برای مدیریت موقعیتهای که در آینده پیش خواهد آمد، می باشد. (بندورا، 1995)

خودکارآمدی(Self-efficacy) از نظریه شناخت اجتماعی(Social cognition Theory) آلبرت باندورا (1997) روان‌شناس معروف، مشتق شده می باشد که به باورها یا قضاوتهای فرد به توانائیهای خود در انجام وظایف و مسئولیتها تصریح دارد.

سلامت روان:

سازمان بهداشت جهانی (2004) سلامت روانی را به عنوان حالتی از بهزیستی که درآن فرد توانمندی خود را شناخته از آنها به نحو موثر و مولد بهره گیری کرده و برای اجتماع خویش مفید می باشد تعریف می کند. به گونه کلی بهداشت روانی ایجاد سلامت روان به وسیله پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های روانی، کنترل عوامل موثر بروز آن، تشخیص زودرس، پیشگیری از عوامل ناشی از برگشت بیماریهای روانی و ایجاد محیط سالم در برقراری روابط صحیح انسانی می باشد(میلانی فرد، 1386).

حالتی از بهباشی (آرامش و آسایش) که در آن فرد توانایی های شخصی خود را شناخته، می تواند با فشارهای طبیعی (معمولی) زندگی مقابله کند، می تواند بهره وری و ثمردهی شغلی داشته باشد و قادر می باشد در جامعه تأثیر مهمی  داشته باشد( در جامعه مشارکت معنی داری داشته باشد). (وهو، 2004)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه انطباق اهداف ارائه شده برنامه قصد شده و اهداف برنامه اجرا شده پایه سوم راهنمایی

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید