بی‌ثباتی ازدواج: شامل حیطه­ای از فعالیت‌های تفکر و صحبت کردن، پیرامون جدایی و طلاق را دربرمی گیرد (ادواردز، جانسون، بوث،1980). مفهوم بی‌ثباتی ازدواج به‌عنوان قطب منفی از یک پیوستاری که تداوم و پیوستگی ازدواج را نشان می‌دهد، دیده می گردد. اگر یک ازدواج باثبات و پایدار نیروهای زیادی دارد که هر عضو زوج را ملزم به باهم بودن می کند، یک ازدواج ناپایدار و بی‌ثبات نیروهای زیادی دارد که هر عضو زوج را در جهت جدا شدن از هم سوق می‌دهد (بوث، جانسون و ادوارز، 1983).

بهزیستی روان‌شناختی: ریف و کیز[1] (1995) بهزیستی روان­شناختی را کوشش برای کمال در جهت شکل گیری توانایی­های بالقوه می­دانند. ازنظر ریف (1989) بهزیستی روان­شناختی به رشد فردی و نیل به استعداد­ها و توانایی­های فرد مربوط می­گردد. او معتقد می باشد که محققان درمورد معیارهایی از قبیل دیدگاه مثبت نسبت به خود، توانایی ایجاد بافت‌هایی منطبق با وضعیت روانی خود، روابط گرم و قابل‌اعتماد با دیگران، احساس هدفمندی و جهت مندی، رشد پیوسته‌ی توانایی‌های بالقوه‌ی فردی و خودمختاری اتفاق‌نظر دارند.

مادر: زنی که یک یا چند بچه به دنیا آورده باشد (لغت‌نامه دهخدا، 1373).

کودک کم­شنوا: همه‌ی کودکانی که کاهش شنوایی آن‌ها به‌اندازه­ای می باشد که به‌نوعی آموزش ویژه نیاز دارند (نورثر و داونز[2]، 2002).

[1] Ryff, C. D., & Keyes, C. L. M

[2] Norther, J. L., & Downs, M. P

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه بررسی سهم نگرش اینترنتی در پیش بینی اضطراب عمومی کتابخانه ای و فرایند جست وجوی اطلاعات در میان دانشجویان
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید