امروزه، با در نظر داشتن تأثیر بسیار مهم اینترنت در زمینه­های مختلف مانند امور پژوهشی، مسئله توجه اینترنتی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. از آن­جا که اینترنت و منابع الکترونیکی تأثیر مهمی را در کتابخانه­ها اعمال می­کنند، آشنا کردن کاربران با مفهوم اضطراب کتابخانه­ای و ابعاد گوناگون آن، آموزش چگونگی بهره گیری از کتابخانه و مهارت­های جست­وجوی اطلاعات در میان منابع کتابخانه­ای و اینترنتی، یکی از مؤثرترین روش­های کاهش اضطراب کتابخانه­ای مطرح شده می باشد. اهمیت مطالعه اضطراب کتابخانه­ای، خصوصاً در دانشجویان، بر این امر استوار می باشد که این افراد جهت انجام پژوهش و تولید علم نیازمند بهره گیری از منابع کتابخانه­ای و اینترنتی هستند، و اضطراب در زمینه بهره گیری از کتابخانه و انجام پژوهش کتابخانه­ای می­تواند تاثیر منفی بر کمیت و کیفیت تولید علمی آن­ها داشته باشد (عرفان­منش و دیدگاه، 1390).

پس، با در نظر داشتن هدف اصلی پژوهش مبنی بر مطالعه ارتباط بین ابعاد توجه اینترنتی و اضطراب چندبعدی کتابخانه­ای این احتمال می­رود که در صورت وجود چنین ارتباط­ای در میان دانشجویان، بتوان با ارائه سازوکارهایی در جهت بهبود توجه اینترنتی، اضطراب کتابخانه­ای آن­ها راکاهش داد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد مقایسه عملکرد عصب روان شناختی قطعه پیشانی مبتلا به اختلال اسکیزوافکتیو با افراد بهنجار
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید