1)مولفه‌‏‏‏ها و محتوای پرسشنامه سنجش “رشد خود” در جامعه مشاوران کدامند؟

2)پرسشنامه “رشد خود” از چه ساختار عاملی برخوردار می باشد؟

3)پرسشنامه‏ای که بر اساس مولفه‌‏‏‏ها و محتوای “رشد خود” ساخته می‏‌گردد تا چه اندازه از روایی قابل قبولی برخورداراست؟

4)پرسشنامه‏ای که بر اساس مولفه‌‏‏‏ها و محتوای “رشد خود” ساخته می‏‌گردد تا چه اندازه از پایایی قابل قبولی برخوردار می باشد؟

5)آیا بین زنان و مردان در پرسشنامه “رشد خود” تفاوت معناداری هست؟

6)هنجار‏‏‏های مناسب برای پرسشنامه “رشد خود” چگونه می باشد؟

1-6-تعریف واژه‌‏‏‏ها و اصطلاحات

خود: خود، یک فرایند یا مجموعه برای سازماندهی تجربه ذهنی می باشد و شامل حس‏‏ها، احساسات، افکار و توجه‏‏های فرد نسبت به خودش و دنیای پیرامونش می‏گردد. این ویژگی فرد را از دیگران جدا می‏‏کند (کو‏‏هات، 1971، 1977، 1984 به نقل از بانای و همکاران، 2005).

کو‏هات مفهوم خود را به عنوان محور اصلی شخصیت (ایگل، 1984) در نظر می‏‏گیرد که به توصیف کمال شخصیت بالغ و سالم و همچنین شکل‏گیری بیماری‏‏های شخصیتی می‏‏پردازد (بانای و همکاران، 2005).

مشاور: از دید پاترسون[1] (1937) مشاور فردی می باشد که در حل معضلات روانی مهارت دارد. از دید آرباکل[2] (1977) مشاور به مطالعه و تجزیه و تحلیل مشکل مراجع پرداخته و او را موردها ناشناخته آگاه می‏سازد و عوامل ناخواسته و مزاحم را تغییر می‏دهد و زندگی بهتر و مطلوب‏تری را برای مراجع فراهم می‏کند (شفیع‏آبادی، 1386).

خانه سلامت: با در نظر داشتن هویت‏های قومی ‏اجتماعی و فرهنگی موجود در محله‏ها وگرایش به مدیریت محل‏های می‏‏توان پروژه شهر سالم را در مقیاس کوچک محله به نام “محله سالم” به اجرا گذاشت و در هر محله ستادی به عنوان “خانه سلامت” برای اجرای پروژه و هدایت و رهبری برنامه‏‏ها زیر نظر شهرداری منطقه تشکیل شده می باشد. خانه سلامت هدایت و رهبری اجرای پروژه محله سالم در محلات شهر تهران را بر عهده دارد (سایت شهرداری).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه وضعیت اشتغال و بازگشت زنان به اعتیاد

[1] Patterson, C.H.

[2] Arbuckle, D.S.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید