پایان نامه بررسی شایستگی های زنان شاغل از دیدگاه مدیران با توجه به دو متغیر سابقه کار و تحصیلات

پیشینه نظری

  • مفهوم شایستگی
  • نظریه فرافوردیسم
  • فوردیسم
  • فرافوردیسم
  • نظریه سرمایه اجتماعی
  • اقتصاد دانش محور
  • نظریه جهانی شدن

 

پیشینه پژوهش

  • تحقیقات خارجی
  • تحقیقات داخلی
  • نتیجه گیری

 

 

 

مقدمه:

گسترش اقتصاد جهانی و تجدید ساختار استراتژیهای اقتصادی و سیاسی در جهان و اهمیت یافتن دانش و اطلاعات، موجب تغییر در نیازمندی های آموزشی و مهارتی در کلیه سطوح سازمانی، صنعتی و خدماتی شده می باشد؛ به همین دلیل، به مقصود افزایش ارزش افزوده اقتصادی، توسعه و بهبود در مهارت های فردی و سازمانی کارکنان اجتناب ناپذیر می باشد که این امر در گرو پرورش و توسعه منابع انسانی می باشد، که بایستی به عنوان یک عامل ضروری دائماً به آن توجه خاصی معطوف گردد (پورقاز و دیگران، 1388). و این باعث شده تا منابع انسانی به عنوان مفهومی کلیدی در ارزیابی های رقابتی صنایع و سازمان ها محسوب گردد.

به گونه کلی خیلی از محققان به مطالعه ارتباط  بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد صنایع در ایجاد ارزش افزوده در عملکرد افراد تاکید فراوانی داشته اند. به همین دلیل یکی از بحث های اساسی مدیریت منابع انسانی توانمند سازی افراد می باشد که این مهم از طریق شناسایی و ارتقای شایستگی ها یا صلاحیت های کارکنان محقق می گردد. رویکرد در نظر داشتن کیفیت منابع انسانی بجای تاکید بر کمیت آنان از مسائل مهمی می باشد که مورد توجه مدیران ارشد سازمان ها و صنایع امروزی قرار گرفته می باشد (کرمی و همکاران، 1387). از این رو راجع به ارتباط آموزش و صنعت به ویژه مهارت و دانش کارکنان سوالات متعددی به وجود می آید که نمی توان آنها را به صورت ظاهری دنبال نمود و نیاز می باشد که نظریه هایی مطالعه گردد که ارتباط آموزش و اقتصاد را به گونه نظامندی مطالعه کرده اند.

بخش عمده ای از این نظریه ها محصول عصر نظام تولید فوردیسم می باشد. مانند نظریه سرمایه انسانی و نظریه تعارض. اما گـذر اقتصادی از الگوهای تولید انبوه فوردیسم به تولید متغیر فرافوردیسم باعث در نظر داشتن نظریه های دیگری همچون نظریه اقتضایی و نظریه سرمایه اجتماعی شـده می باشد. حتـی می توان به این نکته اشـاره نمود که مـوجه ترین نظریه های مطرح شده در نظام تولید فوردیسم که درصد توصیف روابط دو نظام اقتصادی و آمـوزشی هستند، در عـصر توسل به استراتژیهای اقتصادی فرافوردیسـمی نـیز نیاز به تـجدیدنظر پـیدا می کنند.

پس نیازهای بازارکار به نیروی انسانی نیز تحت تاثیر این تحولات قرار دارد. در ادامه، تعاریفی چند از مفهوم مهارتهای اشتغال زا و شایستگی های بازار کار ارائه می گردد و سپس به مطالعه و تبیین مهمترین تغییرات و تحولات محیطی به خصوص در زمینه اقتصاد در قالب نظریه های فرافوردیسم، سرمایه اجتماعی، اقتـصاد دانش محور و جهانی شدن و چـگونـگی تأثیـر آنها بر مهارتها و تواناییهای اساسی بازار کار می پردازیم.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *