در دنیای جدید، آموزش ضمن خدمت یکی از ابزارها برای همسازی و انطباق کارکنان با شرایط متغیر و متحول زمان می باشد. بی توجهی به امر آموزش کارکنان، سرنوشت و بقای سازمان به خطر خواهد افتاد. آموزش و بهسازی کارکنان ، اقدامی راهبردی می باشد که در سطح فردی باعث ارزشمندی و در سطح سازمانی باعث بهبود سازمان و در سطح ملی منجر به افزایش بهره وری می گردد.( فتحی واجارگاه،1390)

در این بین آموزش و پرورش به عنوان یکی از نهادهای کلیدی جامعه ها، تأثیر بسیار مهمی در رفع نیازهای ملی دارد. تربیت و آموزش انسانی در سازمان مانند آموزش و پرورش دارای اهمیت خاصی می باشد. به گونه کلی تعلیم و تعلم لازم و ملزوم یکدیگرند و تا وقتی که در یک نظام آموزشی تدریس و تحصیل با مطالعه و پژوهش و بحث همراه نباشد، انتظار رشد و شکوفایی بیهوده می باشد.توفیق یا شکست برنامه ها و فعالیت های آموزشی و پرورشی هر نظام و هر کشوری به معلمان آن بستگی دارد. به بیانی دیگر، مهم ترین وسیله ی رسیدن جامعه به غایات و هدف های آموزش و پرورش،معلم دانا و تواناست. با در نظر داشتن این امر می باشد که اهمیت کار و مقام معلم و تاثیر عمیق آن در عزت و ذلت و پیشرفت و انحطاط جامعه روشن می گردد. در حقیقت، رهبری نسل آینده هر جامعه به دست معلمان آن جامعه می باشد. هر معلم و مدرسی نیاز به آموختن مفاهیم و مسائل جدید و همچنین روش ها و تکنیک ها دارد.در این ارتباط می توان گفت که آموزش ضمن خدمت کارکنان نظام آموزش و پرورش تأثیر بسزایی در ارتقای کارایی نظام دارد. دوره های آموزش ضمن خدمت معمولا تقویت قابلیت های موجود معلمان و کارشناسان و تسهیل کسب دانش و به علاوه پرورش مهارت ها و توانایی ها مربوط به عملکرد آنان را شامل می گردد(مکوندی،1386).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه میزان تاثیر آموزش غنی‌سازی بر تعهد اخلاقی، تعهد شخصی و تعهد ساختاری زنان

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید