بهبود بهره‌وری موضوعی بوده که از ابتدای تاریخ بشر و در کلیه نظامهای اقتصادی و سیاسی مطرح بوده می باشد (قاسمی، 1379). اما پژوهش درمورد چگونگی افزایش بهره‌‌وری بطور سیستماتیک و در چارچوب موضوعات علمی تحلیلی از حدود 230 سال پیش به این طرف به گونه جدی مورد توجه اندیشمندان قرار گرفته می باشد. واژه بهره‌وری برای نخستین بار به وسیله فرانسوا کنه ریاضیدان و اقتصاددان مکتب فیزیوکراسی (حکومت طبیعت) به کار برده شده می باشد. در سال 1883 فرانسوی دیگری به نام «لیتره»، بهره‌وری را دانش و فن تولید تعریف نمود. در سال 1950 سازمان همکاری اقتصادی اروپا[3] به گونه رسمی بهره­وری را چنین تعریف نمود: بهره‌وری حاصل کسری می باشد که از تقسیم مقدار یا ارزش محصول بر مقدار یا ارزش یکی از عوامل تولید بدست می آید (مقیمی،1385).

کوشش­های بشر همواره بر آن بوده تا حداکثر نتیجه را با کمترین امکانات و عوامل موجود به دست آورد. این کوشش­ها را می­توان دست­یابی به بهره­وری بالاتر نامید. بهره­وری، مفهومی می باشد که به­عنوان یک ویژگی بسیار مهم به سیستم­های باز نسبت داده می­گردد و اهمیت آن تا اندازه­ای می باشد که می­توان آن را هدف نهایی هر سیستمی به حساب آورد (پاول و مایر[4]،2009).

[1]-Scheultz

[2]-Schoultz

[3]-OECD

[4]-Powell & Meyer

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه شناسایی رابطه بین طرحواره ها درحوزه گوش به زنگی بیش از حد و بازداری با سازگاری اجتماعی دانشجویان
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید