2-4- تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرها:

 

2-4-1- تعاریف مفهومی متغیرها

 

2-4-1-1- پایگاه موسسه اطلاعات علمی (Thomson Reuters  ISI):

 

ISI تامسون رویترز سازمانی می باشد که مقالات علمی – پژوهشی چاپ شده در مجلات معتبر را در سایت خود قرار می­دهد و یکی از معیارهای ارزشیابی مرتبه علمی پژوهشگران محسوب می­گردد.
موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information)دارای بانک اطلاعات ISI مرکزی برای نمایه سازی مقالات علمی – پژوهشی می باشد که در دنیا به مقصود تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف می­باشد. شمار مجلات ISI ثابت نیست. یک مجله ممکن می باشد در یک زمان از مجلات ISI محسوب گردد٬ اما به دلیل کاهش بار علمی٬ بعداً از فهرست مجلات ISI کنار گذاشته گردد. در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰۰ مجله٬ در فهرست ISI قرار دارند. هر ساله ۲۰۰۰ مجله جدید مورد ارزیابی قرار می­گیرد و حدود ده درصد آنها به فهرست ISI اضافه می­شوند (بهاری،1389).

 

2-4-1-2- پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC):

 

یک نظام اطلاع رسانی علمی می باشد که درصدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای جهان اسلام بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر می­باشد. ایران با ایجاد پایگاه ISC ، بعد از ایالات متحده که 60 سال در مطالعات استنادی تجربه دارد و نیز بعد از کشور هلند با پایگاه اسکوپوس توسط الزویر، سومین نظام استنادی جهان را بنیان­گذاری کرده می باشد. هم اکنون، این تحلیل علمی توسط موسسه اطلاعات علمی (ISI)، در دنیای نشر به خصوص در مورد نشریات، صورت می­پذیرد. در حقیقت، ISC می­کوشد تا چنین تحلیلی انجام دهد و هم اکنون با بهره گیری از اطلاعات جمع آوری شده از نشر فارسی، به خصوص مجلات علمی، در تحلیل محتوایی، ارزیابی مجلات و رتبه بندی موسسات علمی، نویسندگان و مجلات در سطح ملی موفقعیت­هایی کسب کرده می باشد (کریمی، و قاسمیان، 1389).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه تعیین اثربخشی آموزش مؤلفه های تصمیم گیری مجدد بر کاهش نمره کل خودناتوان سازی تحصیلی

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • تعیین اندازه تولیدات علمی- پژوهشی اعضای هیات علمی در 5 سال گذشته
  • تعیین ارتباط عوامل فردی با تولیدات علمی اعضای هیات علمی
  • تعیین ارتباط عوامل سازمانی با تولیدات علمی اعضای هیات علمی
  • تعیین ابزارها و مجراهای ارتباطی مورد بهره گیری اعضای هیات علمی برای کسب اطلاعات علمی
  • تعیین عوامل انگیزشی موثر بر تولیدات علمی اعضای هیات علمی
  • تعیین موانع موجود در راه تولیدات علمی و پژوهشی از دیدگاه اعضای هیات علمی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مطالعه عوامل موثر بر تولیدات علمی اعضای هیات علمی دارای مقاله های ISI و ISC در سال­های 1385-1389

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید