5-  صمیمیت جسمی[1]

یعنی نیاز به نزدیکی فیزیکی و جسمی با همسر می باشد. این نوع از نزدیکی جسمانی را نباید با صمیمیت جنسی که هدف از آن ایجاد برانگیختگی جنسی بوده، اشتباه گرفت. صمیمیت جسمانی ممکن می باشد در قالب یک لمس ساده یا در قالب تماس بدنی نزدیک مانند در آغوش گرفتن، جلوه‏گر گردد.

6- صمیمیت معنوی[2]

نیاز به سهیم شدن در افکار، احساسات، عقاید و تجارب خود با همسر می باشد که به نوعی با مذهب، حوزه‏های ما‏فوق طبیعی و معنوی وجود، ارزش‏ها و باورهای اخلاقی، معنای وجود،  زندگی پس از مرگ، ارتباط فرد با خدا یا یک قدرت برتر، ارتباط فرد با طبیعت و جایگاه فرد در دنیا ارتباط دارند. اگر چه معنویت یک مسئله فردی و اختصاصی می باشد اما با این حال رعایت آداب و اعمال مشترک فعالیت‏های مذهبی و شرکت در مراسم و اعیاد مذهبی به همراه همسر به عنوان بخشی از صمیمیت معنوی در نظر گرفته می‏گردد. ایجاد صمیمیت معنوی خالصانه لزوما به معنای داشتن تعهد و ایمان یکسان نسبت به نظام باورهای مشابه درمورد معنویت نیست. با این تفاصیل پذیرش صادقانه باورها، احساسات و تجربه های معنوی همسر و تکریم به دنیای معنوی او لازمه این امر می‏باشد.

7- صمیمیت زیبایی شناختی[3] (ارتباطی)

نیاز و تمایل به در‏میان گذاشتن احساسات، افکار، ادراکات، باورها و تجاربی می باشد که از نظر فرد به هیجان آورنده، دارای احساساتی عمیق، الهام آور و زیبا هستند. ماهیت تجارب شگفت انگیز ممکن می باشد ساده باشد (بلور برف) و یا پیچیده (گیتی یا کیهان) و زمینه مناسبی برای ایجاد صمیمیت زیبایی شناختی به شمار می‏رود. موسیقی، شعر، ادبیات، نقاشی، مجسمه سازی و کلیه اشکال هندسی می‏توانند به عنوان مجرایی برای سهیم شدن زیباشناسانه به کار طریقه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه تفاوت بین ویژگی شخصیتی درونگرایی- برونگرایی دانش آموزان عادی و ناتوان یادگیری

[1]– Physical intimacy

[2]– Spiritual intimacy

[3]– Aesthetic intimacy

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • آیا بین سبک های دلبستگی، سبک های پردازش هویت و ترس از صمیمیت ارتباط معناداری هست؟
  • آیا سبک‏های دلبستگی پیش بینی کننده ترس از صمیمیت می باشد؟
  • آیا سبک های پردازش هویت پیش بینی کننده ترس از صمیمیت می باشد؟
  • آیا الگوی پیش بینی ترس از صمیمیت بر اساس سبک‏های دلبستگی و سبک‏های هویت در دختران و پسران متفاوت می باشد؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : پیش‏ بینی ترس از صمیمیت، براساس سبک‏های دلبستگی و سبک‏های پردازش هویت در دانشجویان دختر و پسر

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید